Golf trošku jinak

Golf trošku jinak.....na hřišti

12. ledna 2010 v 20:25 | Froggy
Tréning je jedna věc, hřiště druhá, případně turnaj třetí.
Tak když už máme nové hole pár týdnů, několik tréningů za sebou, je samozdřejmostí, že na řadu přijde náročnější hra.
První rána se nikdy nepovede. Zvlášť, když máte nové hole, s tím musíte počítat. No co, přece to není turnaj, dáte si mulligan. Ale pozor! Čím víc si jich dáte, tím víc budete kazit rány a tím víc budete naštvaní.
Druhá jamka, třetí...jedna zkažená víc jak druhá. Rybníček, šups ho tam. Outíček, míček chudáček, už nežije...
Na předposlední už to tak nějak nevydržíte a nejdřív prásknete holí pořádně o zem (To si přece zaslouží, neřád jeden), potom jí zahodíte o dvacet metrů dál a na závěr ještě nakopnete míček.
Když už jste dali tomu svému nářadíčku co proto, odpálili jste drive na poslední jamce-a hele! Vono to letí! A tak jste se konečně rozehráli a můžete si to kolo hrůzy dát znova.

2......hole

18. prosince 2009 v 17:10 | Froggy
Když vyrostete z holí, holt si prostě musíte koupit nové. Vybíráte, zkoušíte, radíte se s trenérem...až nakonec vyberete. Pěkná sada, železa 4-9, P, S, L, hybrídkek, dřeva 3 a 9 a teké samozřejmě patr a driver.
Jdete si je poprvé vyzkoušet. Nejdřív si vezmete 7 a potom to berete někak tak na přeskáčku až dojdete k driveru. Driver si nejspíš jako většina golfistů oblíbíte. No řekněte, komu by se nelíbila elegentní tyčka, s objemnou lesklou bambulí na konci? Tak si řeknete: "Šlo mi to se dřevem 5, půjde mi to i z driverem." Vezmete si hůl, napřáhnete se a...
...no fuj! To teda ale bylo! Každý golfista, no, konec konců i negolfista pozná podle sluchu, jestli se rána dřevem povedla. Když se to pozná u dřeva, tak desetkrát tolik u driveru. Pokud je rána pěkná, ozve se cinknutí, pokud ne, ozve se neznělý tupý zvuk.
No co, první rána se přece nikdy nepovede. Uklidňujete se v duchu. Ale druhá, ani třetí rána se nepovede, tak už do toho vzteky šijete jak do svého úhlavního nepřítele, až se nakonec dosáhnete zvuku topnutí, kterým na vás hůl řve:
"Hej, co to děláš, ty pako? Nevidíš, že už tak mám dost bolavý záda? To se dělá takhle, podívej se na toho chlapa před sebou! Takovej amatér a jde mu to líp než tobě..."
Pořádně vás to naštvě, až s holí pořádně praštíte o zem, nebo pokud nejste zas takoví nerváci, alespoň nakopnete míček. (Já osobně raději nakopnu míček, ale jestli se někteří chovají podle Woodse...)
Tak si vezmete kratší hůl, řekněme pětku železo. Odpálíte...fuj. Podruhé...ble! Potřetí...BLÉ!!! Tak si kvůli driveru zkazíte náladu i styl a odcházíte naštvaní domů. Pokud ovšem ještě nezůstanete trénovat a nezkusíte trénovat současně i svoje nervy.
...

1......úvod

9. prosince 2009 v 13:15 | Froggy
Ehm...co bych vám tak mohla říct. Samozřejmě čerpám jen z vlastních zkušeností, takže pokud hrajete golf tak mi něco i potvrdíte. Bude to něco typu "Murpyho zákony", tak ať se líbí! :)

Golf, no, pokud jste negolfista řeknete si asi, že si prostě jenom vezmete klacek s palicí na konci, nějaký bílý něco a uděláte bum! Jenže tak to není! Zvlaště ne z pohledu náctileté golfisty (mě), která by následující rok chtěla snížit pod HCP patnáct.
 
 

Reklama