...bermundského trojúhelníku

8. listopadu 2009 v 17:43 | Froggy
Tragédie letky č. 19
Letka číslo 19 odstartovala z letadlové lodi 5. prosince 1945. Přesněji pět bombardérů TBM Avenger se čtrnácti muži na palubě. Měli obletět trasu ve tvaru trojůhelníku, když však svrhly bomby, nastaly potíže. Velitel (Charles Taylor) hlásil podivné chování kompasů, problémy s hodinamy a špatnou viditelnost. Potom, co došlo palivo, letka dostala příkaz přistát na vodní hladině. Ihned byla zahájena pátrací akce, která však také měla katastrofánlí následky. Nakonec nebylo ani po ztrátě dalšího letadla se třinácti muži na palubě.
Teorie
  1. Když se tak těžký stroj jako bombardér typu TBM venger pokusí přistát na vodní hladině, je téměř nulová šance na přežití. I kdyby se někomu podařilo vyskočit před ponořením letadla, noc by ve vodě rozhodně nepřežil...
  2. Podivné chování kompasů zažil i K. Kolumbus. Podle Z. Kukala by tedy probléby s kompasem mohly mít za následky magnetické bouře nebo je mohou způsobovat elektromagnetická pole.
  3. Katastrofy mohou mít za následky také vodní víry, sloupy či stěny.
  4. Tým geologa A. Judda přišel s dalším nápadem: Za potopením lodí stojí výbuchy metanu. Hydrát metanu leží na dně, kde ho udržuje vysoký tlak vody. Občas se však kus oddělí a stoupá ke hladině. Když nad takovým místem pluje loď, může se kvůli snížené hustotě vody potopit, nebo se metan může vznítit jiskrou.
Další teorie
  1. Za zmizení mohou mimozemšťané, kteří odsud unášejí lidi pro své laboratorní účely.
  2. V této oblasti existuje okno do jiné časoprostorové dimenze.
  3. Lodě do hlubin stahují různé mořské příšery.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.