9. KAPITOLA

14. listopadu 2009 v 13:19 | Froggy
Následující týden nebyl nijak zvlášť příjemný. U doktorky se Kačka dozvěděla, že má angínu a dosrtala antibiotika, která chutnala jako schnilé meruňky. Opravdu jí už hodně omrzelo ležet v posteli ve společnosti dvou ortavných orchidejí a malé palmy. Palma většinou byla s Kačkou doma celý den, chodila ven jen v noci- stromoček vysoký půl druhého metru by jistě vzbudil pozornost. Zatímco orchideje se pravidelně před polednem vytrácely a vracely se zejména kolem čtvrté hodiny večerní. S sebou vždy nosily Coca-Colu (po které Měník vždy změnil barvu), popcorn a gumové medvídky. Jednou se prořekly, a tak se kačka dozvěděla, že potají chodí do kina.
V takové situaci nebylo ehké udržet si chladnou hlavu. V půl sedmé musely být všechny důkazy ohledně oživlých rostlinek zakryté, poněvač se vracela Kaččina matka z práce. Po jejím příchodu byla Kačka asi nejvíce rozrušená, ale ároveň to byla celkem zábava.
Bralo se všeobecně na vědomí, že v domácnosti je nemocná osoba. Měli k tomu respekt všichni obyvatelé bytu, i když orchideje občas probudili Kačku uprostřed noci a vyprávěli jí o počtu kostek cukru v Coca-Cole a celkově došly k závěru, že kdyby rostlina za rok vypila čtvrt litru Coly, vůbec by nemusela dělat fotosyntézu.
Vzhledem k tomu, že Měník vypil přibližně dva litry Coly, měl na osm let postaráno.
Jednou vzbudila Žlutá Kačku:
"Dělej, vyskoč z okna, tohle je naléhavý!"
"Děláš si ze mě srandu, z osmýho patra vážně skákat nebudu!"
"Prostě potřebuju, abys šla dolů a na něco se tam koukla!" vykřikla Žlutá a netrpělivě poskočila.
"A nemůžeš mi to něco přinést sem nahoru?" zeptala se Kačka s nadějí v hlase.
"Jó vidíš...to mě nenapadlo..."
Nakonec se ukázalo, že Měník potřeboval identifikovat neznámýpředmět typu žvýkačka.

Po dlouhých skoro čtrnácti dnech se konečně vypravila Kačka do školy. Zbývalo jí napsata ještě ai pět testů. Byla to hrůza, ale doufala, že by jí její potrhlí kamarádíčkové mohly udělat další taháček.
Hlavně se setkala s kamarády- z toho měla největší radost. Bylo úterý, takže měla volno a mohla někam jít s Baku. Dlouho se rozmýšlela, až se nakonec rozhodla- půjde jí ukázat své tajemství!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.