7. KAPITOLA

12. listopadu 2009 v 13:33 | Froggy
Když si Kačka ráno sedla na postel, ihned poznala, že na ní něco leze. Hlava jí třeštila, měla zimnici a s každým polknutím jí projela krkem pronikavá bolest. Rozhodla se zůstat doma, stejně by se ve škole nic nenaučila.
Podívala se na parapet- vypadalo to, že orchideje nakonec přece jen usnuly. Potichounku se s nimi vyplížila do obýváku a postavila vedle palmičky. Odcupitala zpátky do pokoje, zamkla za sebou dveře a pro jistotu i zavřela okno. Nikdy nevíte, co taková orchidej dokáže. Zrovna teď nestála o společnost dvou malých rostliných hajzlíků.
Zalezla do postele, pořádně se zachumlala do peřina a znovu usnula.
V půl jedenácté jí vzbudilo až slabé tůkání na okno a zároveň na dveře. Zamžourala do temného pokoje a šla roztáhnout žaluzie. Zpařila tvář Žluté, která se na ní spiklensky zašklebila. Co mohla dělat, tak tedy otevřela okno.
"Uf," oddechla si Žlutá," řeknu ti, že ty krysy tady jsou vážně nebezpečný, museli jsme jít pro ten popcorn třikrát, než se nám ho podařilo dostat přes ulici. Kdybys třeba otevřela dveře-"
Ozvala se rána, která v Kaččině třeštící hlavě připadala jako výbuch bomby. Přispěchala ke dveřím a bez dechu vešla do kuchyně. Za dveřmi stál Měník, ale Kačka si ho nevšimla, málem ho zašlápla. V kuchini u mikrovonky stála palmička z obýváku a vypadapla zmateně. No, vlastně se to tak nedalo říct, protože na rozdíl od orchidejí neměla květy, tudíž ani "obličej". Ale postavou připomínala člověka- kořeny nohy připomínaly nohy docela zřetelně, ale zbytek vypadal jako kdyby člověk měl tři ruce.
"Proboha, to byllo za ránu?" zeptala se Kačka zmateně, když se rozhlížela po kuchini a nenašla nejmenší stopu po "explozi".
"Já jsem se snažila udělat z těhle zrníček popcorn," vysvětlovala ukníkaným hláskem palmička, mnohem vyšším, než by jste si představovali na půl druhého metru vysoký strom.
"Jasně, chápu...Ono to explodovalo..." zmírnila Kačka hlas. Konec konců, v šesti letech, když byla v zimě sama doma a chtěla si udělat jedlé kaštany, taky poněkud explodovaly, ale byla to mnohem větší katastrofa... Hlavně, vždyť všechny rostliny z jejího bytu jsou v lidském světě teprve ani ne dva dny. Prostě se na ně nemůže zlobit, taková už byla její povaha.
Opatrně otevřela mikrovlnku a po kuchini se rozlil pach spálené kukuřice. Urychleně mikrovlnku zase zavřela a šla si do pokoje pro peřinu, aby mohla s rostlinkami hrát na Playstationu. Ti tam za ní rychle přiběhly a společně si nakonec docela užili.
Když šla Kačka večer spát, uvědomila si, že její orchideje zase nejsou takoví malí hajzlíci, jak si myslela. I tak je ale nechala v obýváku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Makyna Makyna | Web | 12. listopadu 2009 v 17:16 | Reagovat

Ahoj froggy, ohledně dessu, ten můj jsem nedělala já!!! V menu je zdroj, tak si na něj najeď, vyber si dess, napiš tý holce a botovo, jo? Jinak, neviděla jsem tenhle tvůj v hlavní nabídce?

2 Froggy Froggy | Web | 13. listopadu 2009 v 10:48 | Reagovat

V jaký hlavní nabídce?

3 Makyna Makyna | Web | 13. listopadu 2009 v 15:11 | Reagovat

To máš jedno, tenhle je dobrej!!! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.