5. KAPITOLA

8. listopadu 2009 v 20:49 | Froggy
Kačka se vrátila ze školy celá znavená. Po skole musela ještě jít k Dajdě udělat referát na téma opera. Rychla vyběhla nahoru, odhodila aktovku do pokojíku a začala pod stolem hledat svoje materiály, zatímco na ní Dajda dole čekala. Konečně našla, co potřebovala. Otočila se směrem ke dveřím, když najednou...Něco se tem pohlo!
Prudce sebou trhla a otočila se. Všechno bylo na svém místě. Ale opravdu si tím byla tolik jistá... Něco se tam vážně pohlo. Nejdřív jí někdo uklidí pokoj, ale měla ho přece zamčený a teď tohle. Hodila to za hlavu a znovu se vydala na odchod.
Zase se tam něco pohlo! Ale teď už vážně. Otočila se rychle, ale jediné, co spatřila byla rozmazaná modrá šmouha, která rychle zmizele pod postelí. Kačka přelétla pokoj pohledem a konečně jí to došlo- modrá orchidej zmizela z květináče.
Udělala jeden dlouhý krok dozadu ke dveřím, zavřela a otočila klíčkem. Tak teď už jí ta zrůda neuteče. Sklonila se nahlédla pod postel. U jedné nohy se krčil temný stín. Kačka k němu vztáhla ruku a uchitila rostlinu za stonek.
V ruce se jí krčila malá příšerka. Obrátila k ní svůj původně modrý květ, z kterého teď zbyly jen dvě modrá očíčka, jinak byl fialový. Vypadala roztomile, ale zárověň bezmocně.
"Takže to tys mi tady uklidila a napsala taháček?!"
"No, já to nebyl, to támhle Žlutá," odpověděla nebojácným hláskem. Žlutá taktéž vylezna z květináče a skočila z parapetu na postel: "Jo, jo, tak to jsem já. Můžete mi žikat Žlutá a támhletomu," kývla směrěm k druhé orchideji," třeba Pitomeček-"
"-Modrej. O pitomečka nestojim, hlavně nezapoměň, kdo nám našetřil na tu Coca-colu."
"Hele, já vim, že takovýhle hádky jsou nezbytný, ale můžete mi vysvětlit, co to má všechno znamenat? To udělalo to hnojivo, že jo?" zeptala se poněkud netrpělivě Kačka.
"Jasně. Ale já myslím, že to nakonec nedopadne dobře...Myslím jako ty ostatní rostliny."
"Jasně,"odpověděla nepřítomě Kačka," ale mohly byste mi udělat domáčáky. To by se mi celkem šiklo. Hele, já už letim."
Zazvonil telefon a Kačka si koukala pospíšit, aby tam Dajda nakonec nezmrzla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anonymous Anonymous | 8. listopadu 2009 v 20:54 | Reagovat

Achojek,
vím že to asi budeš ignorovat ale potřebuju tvou pomoc na důkaz mého kamarádství s jednou holkou jsme si udělala virtuální zvířátko..aby vyrostlo potřebuje krmit..Prosím pomoc mi a nakrm ho..Nejlépe mu udělá to horní nebo prostřední jídlo.děkuji
http://valenth.com/info/1680833/

2 adhenrietta adhenrietta | 8. listopadu 2009 v 20:55 | Reagovat

Je to pěkné, ale vidím to jen na té modré barvě. Černá nq černé není vidět, tak tam dej třeba žlutou místo černé.Jinak se mi to líbí.

3 Makyna Makyna | Web | 11. listopadu 2009 v 18:57 | Reagovat

A já už vim, podle čeho je to psaný :D

4 Froggy Froggy | 11. listopadu 2009 v 19:04 | Reagovat

Podle čeho?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.