4. KAPITOLA

5. listopadu 2009 v 21:05 | Froggy
Kačka vystoupila na zastávce v ulici, v kde bydlela, přešla ulici a vešla do zářivě oranžového paneláku. Aby se trochu zahrála, vyběhla všech osm pater, i když mohla jet výtahem. Celá zadýchaná přišla ke dveřím, vytáhla za kapsy klíčenku, poslepu nahmátla ten nejvíce vykousnutý klíč a otevřela. Dveře byly odemčené, což mohlo znamenat jediné- Mamka už je doma.
"Ahoj mamí!" zvolala Kačka.
"Ahoj zlato,"pronesla její matka vlídným, ale unaveným hlasem, "je pěkné, že jse doma, ale nemusíš tolik křičet, snažím se pracovat..."
"Ach jo, už zas," zamumlala Kačka. Ellie Zikkuletová pracovala jako bytová designérka a momentálně měla poměrně dost zakázek, takže si často ještě nosila práci domů. Kačka z toho nikdy nebyla moc nadšená, protože když Ellie pracovala, nebyla žádná legrace, Kačka většinou byla nucena zelést k sobě do pokojíku a sama sledovat televizi. Ale když nepracovala, většinou s Kačkou hrála na Playstation nebo se společně dívali na nějakou komedii.
Kačka si odložila věci a šla za paní Zikkuletovou do obýváku a jídelny zároveň. Její matka tam seděla u stolu zabořená do práce u svého notebooku. Zrovna usilovně přemýšlela, kam umístit světle zelené křeslo.
Měla stejně milý obličej jako její dcera. Vlasy však měla tmavě hnědé a vzadu sepnuté skřipcem. Vždy Kačce říkala, že kolem dvanácti let jí vlasy také začnou tmavnout, ale zatím se nic nedělo. Na obličeji měla několik vrásek od únavy.
"Pojť si dát večeři, čekám tu na tebe."
"Díky mami. Ty už s prácí končíš?" zeptala se Kačka prosebným tónem.
"No, ne tak docela, ale myslím, že při večeří bychom se mohly podívat na nějaký pěkný film." odpověděla klidně.
"No tak fajn," odpovděla Kačka a byla celkem spokojená.
V klidu povečeřeli, potom ještě Kačka pohnojila orchideje a palmičku v obýváku, padla do postele a usnula.
____________________________________________________________________________
V jedenáct hodin večer se z jejího telefonu ozval důvěrně znýmý hurvínkův hlas: "Hi, Hi, Hi, přišla ti SMSka!" Kačka tedy ne moc nadšeně zvedla mobil a přečetla si SMS:
"Piseme zitra nejaky test?" ptala se Baku a Kačka si zděšeně uvědomila, že sa na test ze ZHV vůbec nepřipravila.
Vyskočila z postele a začala hrabat v aktoce: "Biologie, Zeměpis, Čeština...Tady to je! Dějepis." Rozsvítila lampičku nad postelí a začala číst: Sumerové, První zemědělci, Babylón, Asiřané, Vznik a vývoj státu...a usnula.
_____________________________________________________________________________
"Kykyrý! One, two, one, two, three, four..."
"Hmm...ééé," probrala se Kačka a znechuceně vypla "slepičí hymnu". Posadila se a rozhlédla se po ppokoji. Nikde žádné rozházené učebnice. Všchno úhledně uklizené včetně rozházeného oblečení, ale kdo to mohl být?
Mamka to nebyla, uvažovala. Vždycky se na noc zamykám. Vejít do pokoje, otočit klíčkem, zhasnout světlo... Ne.
Na každou noc se zamykala. Nevěděla, kdy s tím začala, ale zvyk je prostě železná košile. Rychle se nasnídala a oblékla, aby ve škole byla dřív a mohla se učit na test.
Když ve škole otevřela učebnici, zjistila, že tam má napsaný malinký taháček, úhledným, velkým tiskacím písmem. Bylo to zvláštní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.