1. KAPITOLA

1. listopadu 2009 v 10:03 | Froggy
Kačka Zikulletová seděla v cukrárně nad horkou čokoládou a tyramisu na rohu ulice, kde bydlela. Dnes jí bylo právě 12 let. Otce neměla, zemřel když jí bylo něco málo přes 3 roky na infarkt. Prarodiče z matčiny strany odjeli do Afriky pomáhat a prarodiče z otcovy strany neznala. Matka trávila většinu času v práci, aby se dokázaly uživit, tak dala Kačce nějaké peníze. Teď už jí však nezdývalo ani sto padesát korun.
Kačka měla světlé slámové vlasy sahající do půlky zad. Nejčastěji nosila čelenky různých barev nebo si upletla copánek. Byla milá v obličeli, což nejspíš způsobovaly velké oči a ústa většinou roztažená do úsměvu, ale také skutečnost.
Teď se však Kačka nesmála. Bloumalanad horkou čokoládou a sledovala vír, když zamíchala lžičkou. Mrzelo jí, že nikdo z jejích kamarádů neměl čas s ní oslavit narozeniny. Její nejlepší kamarádka Anča měla čas ve čtvrtek, což bylo za dva dny, ale to zase nemohla ona, která měla hodiny klavíru v úterý a ve čtvrtek hned po škole. Neustále se míjela skoro se všemi svými kamarády.
Kačka vzhlédla a začala sledovat reklamy na obrazovce v cukrárně. Zrovna dávali reklamu na hnojivo na nrostliny a dřeviny (Nechte své rostliny žít naplno, dejte jim naše hnojivo!)

Pitomá reklama a pitomej slogan, pomyslela si Kačka, když tu jí napadlo, že by za zbylé peníze mohla hnojivo koupit a vyzkoušet na modré a žluté orchydeji, které má doma v pokojíčku. Alespoň zjistí, kolik je v takovéreklamě pravdy, jestli rostlina vyroste na dvojnásobek, jak slibovali.
Dopila horkou čokoládu, dojedla tyramisu a vyšla ven z cukrárny. Zamířila k autobusové zastávce, aby si zajela koupit hnojivo.
"Kači, Kačko! Počkej!" zakřičela jakási dívka- až sebou Kačka škubla- a rozběhla se k ní přes celou ulici. Měla tmavě hnědé vlasy stažené do koňského ohonu, na zádech zjevně plný batoh a v ruce pečlivě zabalený balíček velikosti jablka.
"Ahoj Baku! Co tu děláš, nemáš být na tenise?" oslovila Kačka dívku. Jmenovala se Bára Švorcová a chodila s Kačkou do primy.
"Právě jsem s tenisem nadobro skončila!" vykřikla Baku nadšeně, "Jsem tak ráda, že už nikdy nebudu muset hrát ten pitomej tenis! Co děláš v úterý touhle dobou? Mohly bysme něco dělat společně!"
"Já mám volno. Co máš v tom batohu?"
"No, tak tenisová raketo to rozhodně neini, to si poznala. Mam tam učení, abych si mohla opsat věci za ten dnešek a všerejšek, co jsem chyběla. Koukám, že tu máš aktovku, mužu si to opsat?"
"Jasňačka."
"Jo, a mimochodem, tady máš dárek k narozkám..." a s těmito slovy podala Kačce balíček.
Kačka roztrhla balící papír a vykoukla na ní hlavička malého plyškvého koníčka a ještě menší a roztomilejší žabičky.
"Dlouho jsem se rozmýšlela, co ti koupit a pak jsem si vzopměla na to, jaksej seš zvírofil a koňofil..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makyna Makyna | Web | 3. listopadu 2009 v 17:21 | Reagovat

Kačko, je to hezký, ale neni Kačka a Hanka jedna postava? proč má teda dvějména???

2 Froggy Froggy | 5. listopadu 2009 v 18:46 | Reagovat

Jejda, jí jsem pako...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.